Games Logo NatWest Island Games - Jersey 2015

NatWest Island Games - Jersey 2015

Menu

Schedule

Daily Schedule:
Sport Schedule:
Event Schedule:
Venue Schedule:
Other Information:
Schedule For: Table Tennis
Sunday 28th June 2015
Event Heat Time Info
Team Event Group Stage 11:00 Gotland vs Cayman Islands
Team Event Group Stage 11:00 Jersey vs Alderney
Team Event Group Stage 11:00 Isle of Man vs Åland
Team Event Group Stage 11:00 Menorca vs Shetland Islands
Team Event Group Stage 11:00 Faroe Islands vs Greenland
Team Event Group Stage 14:30 Guernsey vs Shetland Islands
Team Event Group Stage 14:30 Menorca vs Greenland
Team Event Group Stage 14:30 Gotland vs Alderney
Team Event Group Stage 14:30 Jersey vs Åland
Team Event Group Stage 14:30 Isle of Man vs Cayman Islands
Team Event Group Stage 18:00 Gotland vs Åland
Team Event Group Stage 18:00 Jersey vs Isle of Man
Team Event Group Stage 18:00 Alderney vs Cayman Islands
Team Event Group Stage 18:00 Guernsey vs Greenland
Team Event Group Stage 18:00 Menorca vs Faroe Islands
Monday 29th June 2015
Event Heat Time Info
Team Event Playoff 5-6 09:00 Playoff 5-6 - Faroe Islands vs Jersey
Team Event Playoff 9-10 09:00 Playoff 9-10 - Alderney vs Cayman Islands
Team Event Group Stage 09:00 Guernsey vs Faroe Islands
Team Event Group Stage 09:00 Greenland vs Shetland Islands
Team Event Group Stage 09:00 Gotland vs Isle of Man
Team Event Group Stage 09:00 Jersey vs Cayman Islands
Team Event Group Stage 09:00 Åland vs Alderney
Team Event Group Stage 13:00 Gotland vs Jersey
Team Event Group Stage 13:00 Isle of Man vs Alderney
Team Event Group Stage 13:00 Åland vs Cayman Islands
Team Event Group Stage 13:00 Guernsey vs Menorca
Team Event Group Stage 13:00 Faroe Islands vs Shetland Islands
Team Event Semi Finals 17:00 1st Group A vs 2nd Group B - Guernsey vs Åland
Team Event Playoffs 5-8 17:00 3rd Group A vs 4th Group B - Faroe Islands vs Isle of Man
Team Event Playoff 9-11 17:00 5th Group A vs 6th Group B - Shetland Islands vs Alderney
Team Event Playoffs 5-8 17:15 3rd Group B vs 4th Group A - Jersey vs Menorca
Team Event Semi Finals 17:40 1st Group B vs 2nd Group A - Gotland vs Greenland
Tuesday 30th June 2015
Event Heat Time Info
Team Event Playoff 7-8 09:00 Playoff 7-8 - Isle of Man vs Menorca
Team Event Playoff 9-11 09:00 9th Placed Match
Team Event Playoffs 5-8 09:00 7th Placed Match
Team Event Playoffs 5-8 09:00 5th Placed Match
Team Event Medal Matches 12:00 Bronze Medal Match - Åland vs Greenland
Team Event Medal Matches 15:00 Gold Medal Match - Guernsey vs Gotland
Wednesday 1st July 2015
Event Heat Time Info
Men's Singles 09:00 Groups 1-6
Men's Singles 11:00 Groups 7-12
Women's Singles 14:00 Groups 1-6
Women's Singles 15:00 Group 7
Men's Doubles 16:00 Groups 1-6
Women's Doubles 18:00 Groups 1-3
Thursday 2nd July 2015
Event Heat Time Info
Mixed Doubles 09:00 Groups 1-6
Men's Singles Round of 32 11:00 Joshua Butler vs Ansel Tempral
Men's Singles Round of 32 11:00 Tyler Gosselin vs Harry Lindqvist
Men's Singles Round of 32 11:00 Jim Bergbo vs Hallur Thorsteinsson
Men's Singles Round of 32 11:00 Joshua Stacey vs Nisse Lundberg
Men's Singles Round of 32 11:00 Hanus Sørensen vs Leigh Hipkins
Men's Singles Round of 32 11:00 Aqqalu Nielsen vs Xavier Bagur Febrer
Men's Singles 11:00 Round of 32
Women's Singles Round of 16 11:30 Nukannguaq T A P Søholm vs Elizabeth Priest
Women's Singles Round of 16 11:30 Dawn Morgan vs Durita Fríðadóttir Jensen
Women's Singles Round of 16 11:30 Elin Schwartz vs Rebecca Bayley
Women's Singles Round of 16 11:30 Henrietta Nielsen vs Lina Olofsson
Women's Singles 11:30 Round of 16
Men's Singles Round of 16 12:00 Hugo Tupper vs Joshua Butler
Men's Singles Round of 16 12:00 Tyler Gosselin vs Ivik Jafet Nielsen
Men's Singles Round of 16 12:00 Jonas Berglund vs Alex Robinson
Men's Singles Round of 16 12:00 Jim Bergbo vs Jordan Wykes
Men's Singles 12:00 Round of 16
Men's Singles Round of 16 12:30 Johan Pettersson vs Nisse Lundberg
Men's Singles Round of 16 12:30 Joshua Band vs Johan Eriksson
Men's Singles Round of 16 12:30 Björn Axelsson vs Hanus Sørensen
Men's Singles Round of 16 12:30 Xavier Bagur Febrer vs Garry Dodd
Men's Singles 12:30 Round of 16
Mixed Doubles Round of 16 13:00 Berglund J - Olofsson L vs Nielsen I - Søholm N
Mixed Doubles Round of 16 13:00 Band J - Uddnas S vs Haraldsen Albinus P - Fríðadóttir Jensen D
Mixed Doubles Round of 16 13:00 Tupper H - Le Maistre K vs Butler J - Priest E
Mixed Doubles Round of 16 13:00 Drewry S - Bayley R vs Robinson A - Morgan D
Mixed Doubles 13:00 Round of 16
Women's Singles Quarter-Finals 13:45 Alice Loveridge vs Elizabeth Priest
Women's Singles Quarter-Finals 13:45 Dawn Morgan vs Sofia Uddnas
Women's Singles Quarter-Finals 13:45 Evelina Carlsson vs Rebecca Bayley
Women's Singles Quarter-Finals 13:45 Henrietta Nielsen vs Marina Donner
Women's Singles 13:45 Quarter Finals
Men's Doubles 13:45 Round of 16
Men's Singles Quarter-Finals 14:30 Hugo Tupper vs Ivik Jafet Nielsen
Men's Singles Quarter-Finals 14:30 Jonas Berglund vs Jordan Wykes
Men's Singles Quarter-Finals 14:30 Nisse Lundberg vs Johan Eriksson
Men's Singles Quarter-Finals 14:30 Björn Axelsson vs Garry Dodd
Men's Singles 14:30 Quarter Finals
Women's Doubles Quarter-Finals 14:30 Le Maistre K - Uddnas S vs Bayley R - Kneale J
Women's Doubles Quarter-Finals 14:30 Nielsen H - Fríðadóttir Jensen D vs Nilsson A - Olofsson L
Women's Doubles 14:30 Quarter Finals
Men's Doubles Quarter-Finals 15:15 Axelsson B - Lundberg N vs Robinson A - Stacey J
Men's Doubles Quarter-Finals 15:15 Bagur Febrer X - Pons Pons J vs Butler J - Dodd G
Men's Doubles Quarter-Finals 15:15 Bergbo J - Pettersson J vs Band J - Wykes J
Men's Doubles Quarter-Finals 15:15 Nielsen A - Nielsen I vs Berglund J - Eriksson J
Men's Doubles 15:15 Quarter Finals
Mixed Doubles Quarter-Finals 16:00 Dodd G - Loveridge A vs Berglund J - Olofsson L
Mixed Doubles Quarter-Finals 16:00 Band J - Uddnas S vs Lundberg N - Schwartz E
Mixed Doubles Quarter-Finals 16:00 Axelsson B - Carlsson E vs Tupper H - Le Maistre K
Mixed Doubles Quarter-Finals 16:00 Robinson A - Morgan D vs Pettersson J - Donner M
Mixed Doubles 16:00 Quarter Finals
Women's Doubles Semi-Finals 16:45 Loveridge A - Morgan D vs Le Maistre K - Uddnas S
Women's Doubles Semi-Finals 16:45 Nielsen H - Fríðadóttir Jensen D vs Carlsson E - Schwartz E
Women's Doubles 16:45 Semi Finals
Men's Doubles Semi-Finals 17:15 Axelsson B - Lundberg N vs Butler J - Dodd G
Men's Doubles Semi-Finals 17:15 Band J - Wykes J vs Berglund J - Eriksson J
Men's Doubles 17:15 Semi Finals
Mixed Doubles Semi-Finals 17:15 Dodd G - Loveridge A vs Lundberg N - Schwartz E
Mixed Doubles Semi-Finals 17:15 Axelsson B - Carlsson E vs Pettersson J - Donner M
Mixed Doubles 18:00 Semi Finals
Women's Singles Semi-Finals 18:45 Alice Loveridge vs Sofia Uddnas
Women's Singles Semi-Finals 18:45 Evelina Carlsson vs Marina Donner
Women's Singles 18:45 Semi Finals
Men's Singles Semi-Finals 19:30 Nisse Lundberg vs Björn Axelsson
Men's Singles Semi-Finals 19:30 Ivik Jafet Nielsen vs Jordan Wykes
Men's Singles 19:30 Semi Finals
Friday 3rd July 2015
Event Heat Time Info
Women's Doubles Bronze Medal Playoff 09:00 Bronze Medal Playoff - Le Maistre K - Uddnas S vs Carlsson E - Schwartz E
Women's Doubles 09:00 Bronze Medal Match
Men's Doubles Bronze Medal Playoff 09:30 Bronze Medal Playoff - Butler J - Dodd G vs Berglund J - Eriksson J
Men's Doubles 09:30 Bronze Medal Match
Mixed Doubles Bronze Medal Playoff 10:00 Bronze Medal Playoff - Lundberg N - Schwartz E vs Berglund J - Olofsson L
Mixed Doubles 10:00 Bronze Medal Match
Women's Singles Bronze Medal Playoff 10:30 Bronze Medal Playoff - Sofia Uddnas vs Evelina Carlsson
Women's Singles 10:30 Bronze Medal Match
Men's Singles Bronze Medal Playoff 11:15 Bronze Medal Playoff - Ivik Jafet Nielsen vs Björn Axelsson
Men's Singles 11:15 Bronze Medal Match
Women's Doubles Final 12:00 Loveridge A - Morgan D vs Nielsen H - Fríðadóttir Jensen D
Women's Doubles 12:00 Gold Medal Match
Men's Doubles Final 12:45 Axelsson B - Lundberg N vs Band J - Wykes J
Men's Doubles 12:45 Gold Medal Match
Mixed Doubles Final 13:30 Dodd G - Loveridge A vs Pettersson J - Donner M
Mixed Doubles 13:30 Gold Medal Match
Women's Singles Final 14:30 Alice Loveridge vs Marina Donner
Women's Singles 14:30 Gold Medal Match
Men's Singles Final 15:30 Jordan Wykes vs Nisse Lundberg
Men's Singles 15:30 Gold Medal Match

Follow us:
info twitter facebook
Site Provided By:
Exis Logo
Site Hosted By:
wi-manx logo